Co może być przyczyną braku satysfakcji z seksu?

Ochota na zbliżenia intymne nadchodzi nas dużo rzadziej, aniżeli to miało miejsce dotychczas, a kiedy już w ogóle do niego dochodzi, nie daje nam zadowolenia? Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne – począwszy od nudy i rutyny w łóżku typowej dla związków wieloletnich, aż po stany depresyjne na różnego typu ogólnoustrojowe schorzenia.

Kiedy niechęć staje się sporym problemem

Każdemu spośród nas od czasu do czasu przytrafić się może seks, który nie da nam zupełnej satysfakcji. Być może inicjowany był zbyt szybko, a może wręcz przeciwnie – niechętnie, w zmęczeniu, z poczucia małżeńskiego obowiązku. Być może dla którejś ze stron nie skończył się orgazmem. Jest to zupełnie normalne – nie każdy seks musi być przecież tak samo wystrzałowy i namiętny. Problemy zaczynają się, kiedy brak satysfakcji pojawia się w przypadku każdego ze zbliżeń – towarzyszy nawet tym, które zostały zainicjowane w bardzo sprzyjających okolicznościach. Zanim zaczniemy myśleć, iż coś jest z nami nie tak, warto przeanalizować możliwie przyczyny takiego stanu rzeczy.

Stres i przemęczenie

Mniejsza satysfakcja z intymnego pożycia, a nawet również kłopoty z seksualną sprawnością, to schorzenie spotykane bardzo często w XXI wieku u przemęczonych ludzi. Nadmierna ilość obowiązków i życie w częstym napięciu zupełnie nie sprzyjają uniesieniom miłosnym. Psychika ma bardzo duży wpływ na mechanizmy, które działają w obrębie naszego ciała.

Mężczyzna, który żyje w permanentnym stresie, może nawet posiadać problemy z prawidłową erekcją. Nie tylko mężczyźni, ale także i panie tracą zainteresowanie seksem, oddając się codziennym obowiązkom. Może być także odwrotnie – napięcie wewnętrzne ma wpływ na zwiększenie potrzeby rozładowania seksualnego. Niestety, tego typu akty seksualne razem z oczekiwanym przez mężczyznę odprężeniem przynoszą także poczucie braku sensu i frustrację.

Brak ruchu i nieodpowiednia dieta

Nasz stan zdrowia to wynik tego, co na co dzień spożywamy. Jeżeli będziemy się niezdrowo odżywiać, nie dostarczymy naszemu organizmowi minerałów i witamin niezbędnych do zachowania prawidłowych funkcji seksualnych. Jeżeli jesteśmy ponadto na bakier z ćwiczeniami fizycznymi, możemy spodziewać się braku satysfakcji z aktów seksualnych i spadku libido. Tego typu styl życia związany jest nie tylko z zagrożeniem nadwagą i otyłością, ale również z ryzykiem rozwijania się wielu różnych schorzeń.

Groźne schorzenia

Niedoczynność i nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, czy też cukrzyca – to wyłącznie niektóre spośród schorzeń, które przejawiają się między innymi spadkiem jakości seksu. Spada poziom libido, pojawia się zaburzenia organu i erekcji, samo odbywanie stosunków seksualnych zdaje się sprawiać trudności. Spadek satysfakcji odczuwanej w związku z seksem jest także jednym spośród wielu różnych symptomów stanów depresyjnych i innych zaburzeń nastroju. Osoby, które zmagają się z problemami emocjonalnymi mogą po prostu nie być w stanie czerpać satysfakcji z żadnej czynności. Rzeczy, które wcześniej sprawiały im radość, mogą zupełnie utracić własną atrakcyjność. Typowy dla stanów depresyjnych, będzie spadek zainteresowania seksualnymi aspektami.

Co można zrobić

W przypadku niektórych przyczyn braku satysfakcji odczuwanej z seksu, możemy radzić sobie samodzielnie. Minimalizowanie czynników stresujących i zarezerwowanie sobie czasu na odpoczynek, wprowadzenie ćwiczeń fizycznych, zmiana diety – dzięki temu wszystkiemu możemy zacząć czerpać większą satysfakcję z seksu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *