Jak poprawić libido? Oto 7 produktów, które znów rozniecą płomień pożądania i podniosą sprawność seksualną

Libido, czyli popęd seksualny, uzależnione jest od wielu czynników. Coraz więcej Polaków wskutek złego stylu życia zaczyna mieć w sferze seksualnej problemy, a spadek popędu seksualnego często przekłada się na problemy w związku, a także obniżoną samooceną i poważne zaburzenia w relacjach z innymi ludźmi. Tymczasem libido da się najczęściej znacząco podnieść przez zmiany codziennych nawyków, do których należy odpowiednia dawka ruchu, zdrowy sen, a także odpowiednie odżywianie się. W celu podniesienia libido warto jest włączyć do swojej diety siedem produktów.

Ekologiczna wołowina

Na potencję bardzo korzystnie wpływa spożycie mięsa, a najlepszym jego rodzajem jest wołowina, która bogata jest w cenne dla zachowania dobrego libido białka i aminokwasy, a także zawiera sporą dawkę L-karnityny. Warto jednak dodać, że najlepiej powinna być to wołowina pochodząca z krów odżywiających się trawą, gdyż hormony, sterydy i antybiotyki obecne w mięsie niezwykle obniżają jej jakość.

Łosoś – wspomagacz erekcji i dobrego nastroju

Dla wysokiego libido i ogólnej sprawności seksualnej warto jest spożywać ryby ze względu na ich ważną rolę w dostarczaniu kwasów omega-3. Niekwestionowanym królem ryb, jeżeli chodzi o wpływ na potencję, jest łosoś. Zawarte w nim kwasy omega-3 wzmagają produkcję serotoniny, która reguluje nastrój, a jak wiadomo, obniżony nastrój i stany depresyjne bardzo negatywnie wpływają na sprawność seksualną, odbierając często libido. Do tego kwasy omega-3 eliminują złogi cholesterolu, zwiększając ukrwienie narządów płciowych, które także jest jednym z filarów satysfakcji z seksu.

Len – roślinne źródło kwasów omega-3

Wysoką zawartość kwasów omega-3 zawiera również len, w tym przede wszystkim olej lniany, który powinno się dodawać do sałatek, sosów i dipów różnego rodzaju. Tak samo korzystne będzie spożywanie siemienia lnianego, czy to zaparzając je, czy to dodając je do domowych wypieków, takich jak chleb czy ciasto.

Kakao – jeden z najsilniejszych afrodyzjaków

Na podniesienie libido świetne jest kakao, które jest jednym z najsilniejszych naturalnych afrodyzjaków. Nie tylko stymuluje ono wydzielanie hormonów szczęścia i reguluje nastrój, ale także zawiera substancję, jaką jest anandamid, który wydziela się naturalnie w ludzkim mózgu w stanie zakochania. Pożądanie budzi też zawarta w kakao fenyloetyloamina.

Orzechy – źródło L-argininy

Dieta na potencję powinna też zawierać orzechy, w tym migdały, orzechy nerkowca i orzechy laskowe. Dostarczają one organizmowi potężnej dawki L-argininy, która wpływa znacząco na zwiększenie wydzielania hormonów płciowych. Dodatkowo orzechy też sprzyjają silniejszej erekcji.

Banany – jeden z najlepszych owoców na podniesienie libido

W trosce o podniesienie libido powinno się także spożywać regularnie banany, które nie tylko zawierają sporą dawkę witamin z grupy B, ale także obfitują w substancję, jaką jest tryptofan. Jest on aminokwasem, który wpływa na zwiększenie produkcji serotonin, a więc i bardzo pozytywnie wpływa na nastrój. Do tego banany są bogatym źródłem bromelainy, która poprawia krążenie i zwiększa ukrwienie narządów płciowych. Są one też bogate w minerały podnoszące sprawność seksualną.

Seler – potężna moc w niepozornym warzywie

Seler, chociaż niepozorny, jest jednym z najlepszych naturalnych afrodyzjaków dla mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że jego spożycie podnosi poziom androsteronu – męskiego hormonu płciowego. Do tego warzywo to posiada dwa razy większą dawkę witaminy C, jaką znaleźć można w owocach cytrusowych, a witamina ta poprawia ukrwienie narządów płciowych, dodaje witalności i wspomaga układ nerwowy. Także i inne substancje zawarte w selerze zwiększają ukrwienie.

Spożycie powyższych produktów znacząco podnosi libido u większości osób stosujących dietę na potencję, jednak aby skuteczność była maksymalna, należy też zadbać o inne obszary swojego życia, obniżając poziom stresu, dbając o długi i zdrowy sen, a także uprawiając aktywność fizyczną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *