Jak zwiększyć poziom testosteronu?

Mężczyźni przywiązują wielką uwagę do swojej sprawności seksualnej. Nie ogranicza się to jednak jedynie do możliwości osiągnięcia wzwodu, ale także do jakości i ilości produkowanej spermy, a także do kontrolowania wytrysku i popędu seksualnego. Nie mniej jednak, istotną rolę odgrywają także inne czynniki, które są uważane za wyznaczniki męskości. Należą do nich np. brzmienie głosu czy owłosienie. Wszystko to, zależne jest od hormonu, którym jest testosteron. Jeśli więc mężczyźni zauważają u siebie, przykładowo spadek zainteresowania seksem, może to oznaczać, że produkcja testosteronu jest zbyt niska. Jak zwiększyć jego poziom?.

Odpowiednia dieta zwiększy produkcję testosteronu

Dieta prawidłowo zbilansowana, normalizuje produkcję testosteronu. Nie mniej jednak, posiłki, które są ubogie w tłuszcze, a bogate w węglowodany, mogą skutecznie obniżyć jego poziom w organizmie. Dla mężczyzn istotne jest więc, by dieta zawierała w sobie tłuszcze dobrej jakości, a także by stanowiły one około 30% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Okazuje się, że to właśnie tłuszcz w takiej ilości, jest odpowiedzialny za pobudzenie wydzielania testosteronu. Mówiąc o dobrej jakości tłuszczach, mamy na myśli te pochodzenia roślinnego jak np.: z awokado, orzechów, oliwek, a także te pochodzenia zwierzęcego, z tłustych morskich ryb i wysokiej jakości mięsa. Nie można także zapominać o owocach i warzywach, które dostarczą witaminy i sole mineralne, nie mniej istotne w procesie wydzielania testosteronu. Jednocześnie, panowie powinni ograniczyć lub nawet całkowicie wykluczyć spożywanie alkoholu. W znacznym stopniu, może on zaburzyć syntezę hormonu jakim jest testosteron, a dodatkowo sprzyja on odkładaniu się tłuszczu.

Podbudzenie produkcji testosteronu, przez aktywności fizyczną

Nie jest tajemnicą także to, że właśnie aktywność fizyczna, pobudza produkcję testosteronu. Szczególnie trening siłowy, odgrywa tu znaczącą rolę. W momencie kiedy organizm mężczyzny, zmuszony jest do wysiłku fizycznego, uwalnia on hormony anaboliczne, czyli hormon wzrostu, a także wspominany już testosteron. Warto więc przeprowadzać treningi, które angażują jak największą grupę mięśni. Panowie powinni postawić więc na crossfit, martwe ciągi, przysiady, rwania, czy zarzuty. Podobne efekty przyniesie tak zwany trening beztlenowy, czyli krótki sprint,

Wydzielanie testosteronu a sen

Jednym z najważniejszych czynników, który pomoże znacznie podnieść poziom testosteronu to sen, a dokładniej zdrowy sen. Panowie powinni poświęcić uwagę temu, by przespać nieprzerwanie, co najmniej siedem godzin dziennie. Organizm podczas snu regeneruje się, co przekłada się na prawidłową gospodarkę hormonalną organizmu. W wielu badaniach, potwierdzone zostało, że niedobór snu, nie tylko przyczynia się do zaburzeń w produkcji testosteronu, ale także znacznie obniża jego stężenie w organizmie.

Oczywiście, panowie mogą skorzystać również z różnego rodzaju dostępnej suplementacji, czyli tak zwanych boosterów testosteronu. Nie mniej jednak, jak zostało to przedstawione powyżej, istnieje wiele naturalnych sposobów, by efektywnie zwiększyć poziom wydzielania tego hormonu. Zanim więc mężczyźni zwrócą się w stronę metod farmakologicznych, warto wypróbować te naturalne i w pierwszej kolejności sprawdzić ich efektywność. Panowie powinni pamiętać, że zarówno zdrowa dieta, sen, a przede wszystkim aktywność fizyczna, są sprzymierzeńcami w walce o podniesienie poziomu testosteronu, a także przyczynią się do poprawy jakości życia.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *