Seks jako sposób na migrenowe bóle głowy

Migrenowe bóle głowy to dolegliwość, która może znacząco wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie. Zniwelowanie tego typu bólów często jest niemożliwe nawet przy zażywaniu silnych środków przeciwbólowych. Osoby dotknięte taką dolegliwością często zastanawiają się, co mogłoby ulżyć im w bólu. Okazuje się, iż według najnowszych badań świetnym sposobem na migrenowe bóle głowy jest… seks. 

Seks na migrenę – czy to możliwe?

Neurolodzy z Uniwersytetu w Munster w Niemczech w toku badań potwierdzili, iż odbywanie stosunków seksualnych może doprowadzić do częściowego, zaś u 30% pacjentów, całkowitego zlikwidowania bólów głowy o charakterze migrenowym. Badania naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie “Cephalagia” wydawanym przez International Headache Society. Udowadniają one, że u więcej niż 50% przebadanych pacjentów, którzy odbyli stosunek płciowy w trakcie migreny, ich ból znacząco się zmniejszył. Naukowcy przekonują, iż tabletki przeciwbólowe mogą być zastąpione seksem. Jego efekt może być nie tylko równie silny, ale nawet skuteczniejszy od przyjmowania leków.

Na czym polegało badanie?

Do badania prowadzonego przez niemieckich naukowców zakwalifikowano pacjentów z dwoma rodzajami bólów głowy. Mowa tu o migrenie i silnych bólach klasterowych, które w pełni uniemożliwiały im prawidłowe funkcjonowanie. Co pokazało badanie? Seks pomógł w obniżeniu bólów głowy wśród 60 procent osób z migreną, zaś u 36 procent z bólami klasterowymi. Przeszło 50% badanych zadeklarowało, iż odczuli znaczącą ulgę w bólu, zaś 20% odnotowało całkowite ustąpienie wszystkich dolegliwości. 33 procent badanych osób wspomniało, iż wcześniej już rezygnowało z tabletek przeciwbólowych właśnie na rzecz seksu.

Czym uwarunkowany jest fakt, iż seks może spowodować mniejsze bóle głowy o charakterze migrenowym? Jest to uwarunkowane tym, iż w trakcie seksu organizm wydziela endorfiny, czyli hormon szczęścia.

Jest on nazywany “wewnętrzną morfiną”. Jest to substancja powodująca, iż odczuwanie bólu znacząco się zmniejsza. Do wydzielenia endorfin dochodzi w różnych sytuacjach, m.in. w trakcie wysiłku fizycznego, śmiechu lub orgazmu.

Badacze podkreślają, iż aktywność seksualna może być nie tylko niezwykle skutecznym antidotum na ból, który już się pojawił, ale nawet efektywnie powstrzymać jego atak. Jedyny problem może polegać na tym, iż nie zawsze mamy obok siebie partnera, z którym moglibyśmy odbyć stosunek. Kolejnym czynnikiem mogą być problemy ze wzwodem. Opadnięcie członka może skutecznie uniemożliwić odbycie stosunku seksualnego.

Jak radzić sobie z zaburzeniami wzwodu?

Zaburzenia wzwodu to przypadłość, która dotyka około 150 milionów mężczyzn na całym świecie, zaś w Polsce problem ten dotyczy około 3 milionów mężczyzn. Dane te dobitnie udowadniają, iż jest to schorzenie o szerokim zasięgu.

Mitem są stwierdzenia mówiące o tym, iż niska potencja jest wyłączną domeną mężczyzn po 40-tce. Coraz częściej na problemy z erekcją uskarżają się mężczyźni w bardzo młodym wieku, nawet 20-parolatkowie. Wynika to przede wszystkim z ich stylu życia.

Na niską potencję wpływa niewielka aktywność fizyczna, długotrwały stres, niewielka ilość snu, nieprawidłowe nawyki żywieniowe oraz choroby współistniejące. Na szczęście, obecnie mężczyźni mają w zasięgu ręki skuteczne lekarstwo na uzyskanie i utrzymanie erekcji. Na rynku dostępne są niezwykle skuteczne tabletki na potencję z sildenafilem, takie jak Kamagra lub Viagra. Ich działanie jest bardzo szybkie oraz pozwala na odbywanie wielokrotnych stosunków seksualnych nawet w ciągu 6 godzin od przyjęcia tabletki.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *