W jaki sposób dbać o penisa?

Odpowiednia pielęgnacja męskich narządów płciowych jest niezwykle istotna. Nie należy jej zaniedbywać i warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o penisa, aby pełnił on dobrze wszelkie swoje funkcje.

Mycie miejsc intymnych u mężczyzn

Utrzymanie narządów płciowych w odpowiedniej czystości jest niezwykle ważne, nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale również po to, aby przeciwdziałać pewnym uciążliwym schorzeniom. Należy pamiętać, że zbyt długie i częste kąpiele doprowadzają do rozwoju nieodpowiedniej flory bakteryjnej. Właśnie dlatego mężczyznom polecane są prysznice. Przed myciem zazwyczaj konieczne jest odsłonięcie żołędzi penisa przez odciągnięcie napletka. Następnie należy opłukać go ciepłą wodą, pozbywając się w ten sposób wszelkich zanieczyszczeń. Można do tego wykorzystać specjalne kosmetyki do higieny intymnej dla panów.

Nie warto używać myjek i gąbek, gdyż na nich mnożą się szkodliwe drobnoustroje. Nie należy również zapomnieć o wymyciu podstawy penisa oraz jąder. Miejsca te potrzebują częstego oczyszczania, ponieważ gromadzi się na nich pot, ponadto nie dociera do nich odpowiednia ilość powietrza. Ważne jest równie mycie podstawy jąder i okolic odbytu. Miejsca te znajdują się bezpośrednio przy penisie i to także od nich zależeć będzie jego stan. Po wymyciu miejsc intymnych, warto zając się również zabiegiem profilaktycznym, czyli sprawdzić stan narządów płciowych. Należy więc sprawdzić, czy nie pojawiły się na nich wszelkie niepokojące objawy, czyli zmiany skórne, obrzęki, zgrubienia.

Czym myć penisa?

Kosmetyki do mycia mają zazwyczaj pH zasadowe, nie jest ono właściwe dla męskich narządów intymnych. Z tego względu najlepiej sięgać po specjalne preparaty do pielęgnacji miejsc intymnych, zapewniające pH lekko kwaśne, czyli takie, jakie właśnie panuje w tych miejscach. Na rynku dostępnych jest wiele żeli do higieny intymnej, które są hipoalergiczne i nie wywołują żadnych podrażnień.

Ważna rola diety w funkcjonowaniu penisa

Tkanki, z jakich składa się penis, potrzebują właściwego przepływu krwi, do swojego prawidłowego funkcjonowania. Jednakże niekiedy może dochodzić do ich zatykania i utwardzania, przez co zmniejsza się ilość krwi, jaka może przez nie przepłynąć. A więc do komórek nerwowych oraz penisa, trafia także zmniejszona ilość tlenu oraz energii. W celu przyspieszenia przepływu krwi w penisie, warto sięgać po produkty spożywcze, które dostarczą organizmowi cennych aminokwasów l-argininy. Dzięki tym aminokwasom, tkanki działają w sposób właściwy. Znajdują się one w: soi, czekoladzie, orzechach ziemnych. W diecie należy uwzględnić także niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz układu krążenia, kwasy tłuszczowe omega-3. Wpływają one w znacznym stopniu na poprawę działania penisa. Znajdują się one przede wszystkim w rybach, głównie w łososiu i okoniu.

Kremy w pielęgnacji skóry

Oprócz tego, warto zadbać także o skórę penisa, sięgając po kremy, które zapewnią napletkowi i naskórkowi doskonałą kondycję. Zadbają one o skórę, aby była ona jędrna, wrażliwa i niewywoływania uciążliwych otarć.

Suplementacja

Niekiedy sama dieta nie pozwoli na zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości danych składników odżywczych. W tym wypadku najlepiej jest wybrać suplementy diety, które uzupełnią wszelkie niedobory. Sprawdzony suplement o dobrym składzie zagwarantuje penisowi, jak i całego organizmowi właściwych witamin, które wpłyną pozytywnie na jego witalność, kondycję i funkcjonowanie. Takie preparaty witaminowe powinny zawierać przede wszystkim: olej z ryb, witaminę C, witaminę D oraz witaminę E.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *