Zdrada partnera – jak sobie z nią poradzić?

Zdrada może pojawić się nawet w związkach, które z pozoru wydawały się bardzo szczęśliwe. Często słyszymy, iż mąż zdradził żonę po 20 latach małżeństwa. Jak poradzić sobie ze zdradą partnera? Nie jest to łatwe. Osoba zdradzona czuje się bardzo smutna i zła. Później zaczyna obwiniać się, iż to przez nią do tego doszło. Oto kilka wskazówek dla osób, które chciałyby uporać się ze zdradą partnera. 

Zaakceptowanie obecnej sytuacji

Początkowo, gdy dociera do nas informacja o zdradzie, nie dowierzamy. Nie bierzemy pod uwagę tego, iż osoba, którą darzymy ogromnym uczuciem, tak mocno nas skrzywdziła. Czy pogodzenie się z tą sytuacją jest możliwe? Tak, ale będzie to wymagało ogromnego wysiłku.

Początkowo będzie się to wydawało całkowicie niewykonalne. Zaakceptowanie tego faktu pomoże jednak uporać się ze wszystkimi jego konsekwencjami. Płacz nic tutaj nie pomoże. Jeszcze gorzej, gdy zdradzona osoba będzie próbowała siebie winić za całą zaistniałą sytuację.

Takie myślenie może nawet spowodować wpadnięcie w spore problemy psychiczne, a nawet w depresję.

Co jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli jesteśmy w stanie zaakceptować obecną sytuację, możemy spróbować zdecydować się na szczerą rozmowę z partnerem, który nas zdradził. Być może powie nam, dlaczego dopuścił się takiego czynu. Często zdarza się, iż zdrada była spowodowana impulsem.

Wówczas partner, który zdradził swoją drugą połówkę, dokłada wszelkich starań, aby ją odzyskać. Uratowanie związku w takiej sytuacji jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście, muszą tego chcieć obie strony. Nie warto decydować się na powrót do partnera z powodu dzieci czy problemów finansowych.

Są to bardzo ważne kwestie, jednak nie powinny one być główną przyczyną powrotu do partnera, który dopuścił się zdrady. Musi on przede wszystkim udowodnić, iż chce naprawić wszystkie krzywdy, których się dopuścił oraz pokazać, iż jego uczucie jest prawdziwe.

Dlaczego dochodzi do zdrady?

Do zdrady dochodzi bardzo często z powodu braku zaspokojenia potrzeb seksualnych przez jednego z partnerów. Dzieje się tak, gdy np. jedna ze stron ciągle nie ma ochoty na seks. Z kolei panów często dotyczy problem zaburzeń erekcji. Najnowsze badania udowadniają, iż problemy z niską potencją dotykają w tej chwili 150 milionów mężczyzn na całym świecie, a w Polsce około 3 milionów. Dane są zatrważające, ponieważ ukazują skalę tego negatywnego zjawiska.

Problemy z erekcją

W dalszym ciągu rozpowszechniany jest mit mówiący o tym, iż z zaburzeniami erekcji zmagają się tylko mężczyźni, którzy przekroczyli 40-ty rok życia. To nieprawda. Coraz częściej zaburzenia wzwodu są problemem mężczyzn w wieku 25 lub 30 lat. Jest to uwarunkowane praktykowanym stylem życia. Czynnikami wywołującymi niską erekcję są m.in. złe nawyki żywieniowe (dieta bogata w tłuszcze trans, sól i cukier), niewielka aktywność fizyczna, chroniczny stres i zmęczenie oraz niewielka ilość snu.

Jakie jest rozwiązanie problemu niskiej potencji? Podstawowa rzecz to zmiana stylu życia. Do swojej codziennej diety należy włączyć warzywa i owoce, zrezygnować z fast foodów oraz słonych przekąsek. Ponadto, można również zdecydować się na zażywanie specjalnych tabletek na potencję. Najpopularniejsze środki na erekcję to Viagra i Kamagra. Zawierają one składnik aktywny o nazwie sildenafil, który powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dzięki temu do prącia dopływa odpowiednia ilość krwi, a mężczyzna jest zdolny do odbycia w pełni satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Leki te z reguły nie wywołują żadnych efektów ubocznych.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *